Skip to content

Dwuetapowe oczyszczanie twarzy

Każdy z nas marzy, aby pielęgnacja skóry, którą stosujemy codziennie była skuteczna. Jaka jest więc recepta na zdrową i zadbaną cerę? Przede wszystkim świadomość! Musimy być świadomi jaki mamy typ skóry, aby dobrać prawie idealny kosmetyk. Współczesny rynek kosmetyczny zalewa nas coraz to nowszymi produktami, począwszy od kremów na noc/na dzień po sera, lotiony, esencje czy boostery – można się szybko w tym zgubić. Niestety, producenci nam w tym nie pomagają, bo po przeczytaniu wskazań okazuje się, że każdy nam pasuje – a to heca! Więc zastanawiacie się, jaki kosmetyk wybrać, aby nie zaszkodzić skórze? Jeżeli poważnie podchodzisz do prawidłowej pielęgnacji skóry, najlepszym rozwiązaniem jest konsultacja w gabinecie kosmetologicznym. Kosmetolog podczas konsultacji dobierze kosmetyki do codziennej pielęgnacji na podstawie informacje o Tobie, stosowanych dotychczas preparatach, zażywanych lekach, uczuleniach i chorobach, które mogą wykluczać stosowanie niektórych produktów.

Co jest dobrego dla naszej skóry? Co pomoże przywrócić jej blask i usunąć niedoskonałości?

Skóra ma ogromny wpływ na naszą samoocenę więc warto o nią dbać. Zobaczysz odwdzięczy się! Jedną z przyczyn uszkodzeń warstwy hydrolipidowej jest nieprawidłowa codzienna pielęgnacja skóry twarzy. Dobre oczyszczenie z sebum, smogu oraz makijażu jest bardzo ważnym elementem zakańczającym dzień. Nie zapominajmy o oczyszczeniu skóry po nocy! Sporo osób uważa, że jeśli umyło się „porządnie” skórę twarzy wieczorem to rano nie trzeba. Wręcz przeciwnie, jest to konieczne, aby usunąć kurz, sebum oraz drobne zanieczyszczenia z poduszki – bez tego etapu niestety nie dojdziemy do pięknie zadbanej cery. Oczyszczanie skóry musi się odbywać nieinwazyjnie, aby nie zaburzyć bariery hydrolipidowej, czyli warstwy ochronnej zapewniającej prawidłowe nawilżenie i natłuszczenie (przeczytaj więcej o warstwach i budowie skóry).

Dla każdego typu skóry – cery trądzikowej, suchej, naczyniowej, starzejącej się – polecam dwuetapowe oczyszczanie skóry. Gwarantuje ono dogłębne usunięcie wszystkich zanieczyszczeń.

Dwuetapowe oczyszczanie skóry twarzy. Jak poprawnie oczyszczać twarz z zanieczyszczeń?

Pierwszym etapem dwuetapowego oczyszczania jest oczyszczenie skóry olejkiem hydrofilowym, czyli takim, który lubi wodę. Ważne jest, aby stosować olejki o wysokiej jakości, ponieważ tylko one gwarantują dobre oczyszczenie. Zastosowanie niewłaściwego oleju (na przykład czysty olej) może powodować zapychanie skóry lub zaostrzać trądzik. Bardzo ważną kwestią jest sposób aplikacji olejku hydrofilowego. Nakładamy go suchymi dłońmi na suchą skórę twarzy i masujemy przez 2 minuty. Taki rytuał pozwoli na połączenie oleju z brudem, makijażem, cząsteczkami smogu oraz kurzem. Po wmasowaniu olejku w skórę zwilżamy dłonie wodą i masujemy skórę na twarzy. W tym etapie olejek zamienia się w emulsję. Następnie całość zmywamy. W całej procedurze bardzo ważny jest czas, ponieważ zbyt szybkie zmycie uniemożliwi połączenie się olejku i zanieczyszczeń, przez co oczyszczanie nie będzie efektywne.

Po zmyciu olejku ze skóry rozpoczynamy drugi etap dwuetapowego oczyszczania skóry, czyli mycie skóry żelem lub pianką do twarzy. Oczyszczanie aktywne, powinno być oparte na środkach powierzchniowo czynnych oraz na substancjach aktywnych. Temat żeli/pianek do twarzy jest kwestią indywidualną, ponieważ każdy ma inną cerę i najlepszym rozwiązaniem będzie konsultacja kosmetologiczna, pozwalająca dobrać najlepszy produkt dla Twojej skóry.

Gdy sami staracie się dobrać odpowiedni kosmetyk do Waszej skóry, zadajecie sobie pytanie, czy będzie dobry dla mnie? Często szukacie opinii o kosmetykach w Internecie – jest to mylące, ponieważ nawet najlepszy i najdroższy kosmetyk u każdego będzie się inaczej zachowywał i oczywiście dotyczy to również najtańszego kosmetyku. Każde opakowanie wiele obiecuje, każda nowość jest tzw. „must have”. Większa ilość kosmetyków nie oznacza efektywniejszej pielęgnacji. Niestety problemem jest to, że wystawiamy skórę na zbyt wiele działań zewnętrznych.

Ogólny plan pielęgnacji skóry twarzy.

Jest on „ogólny”, ponieważ każdy z nas potrzebuje innych substancji i innej pielęgnacji, np. u niektórych bardzo dobrze sprawdzają się kremy z retinolem – ale ich stosowanie jest bardzo indywidualne i musi być skonsultowane ze specjalistą.

Wieczorna pielęgnacja:
 1. Zmycie makijażu wodą micelarną – tylko oczy!
 2. Oczyszczenie dwuetapowe – olejek hydrofilowy
 3. Oczyszczanie dwuetapowe – żel lub pianka
 4. Serum witaminowe i/lub krem
Poranna pielęgnacja:
 1. Oczyszczanie dwuetapowe – olejek hydrofilowy
 2. Oczyszczanie dwuetapowe – żel lub pianka
 3. Serum witaminowe i krem z filtrem lub krem nawilżający z filtrem
 4. Makijaż
Pielęgnacja dodatkowa, ale nie codzienna:
 1. Peeling lub płatki peelingujące
 2. Maseczki
 3. Mocniejsze kremy stosowane co 2 – 3 dzień na noc, np. kremy z retinolem
 4. Zabiegi pielęgnacyjne w gabinecie kosmetologicznym (np. kwasy medyczne, mezoterapia igłowa i mikroigłowa)

Dwuetapowe oczyszczanie twarzy to klucz zdrowej i promiennej cery. Pamiętaj, że prawidłowo wykonane oczyszczanie, potrafi wyeliminować wiele problemów skórnych już w na początkowym etapie. Skóra na pewno doceni Twój wysiłek i odwdzięczy się pięknym wyglądem 😉

Masz pytania? Wypełnij formularz, oddzwonimy!

Polecane artykuły
Ochrona skóry przed promieniowaniem UV. Kremy z filtrem i SPF. Rodzaje promieniowania słonecznego.

Ochrona skóry przed słońcem

Promieniowanie słoneczne może powodować poważne zagrożenie dla naszej skóry. Dowiedz się dlaczego stosowanie filtrów przeciwsłonecznych to ważny element codziennej pielęgnacji.
PRZECZYTAJ >
Budowa i Warstwy Skóry. Kosmetyczka i Kosmetolog Katowice

Budowa i warstwy skóry

Znajomość budowy i warstw skóry jest niezbędna, jeśli chcemy zapewnić naszej skórze odpowiednią pielęgnację. To właśnie budowa skóry definiuje czy skóra jest trądzikowa, sucha lub tłusta. Przeczytaj, co kosmetolog pisze o skórze.
PRZECZYTAJ >
Trądzik od Maseczki na Twarzy Jak Sobie Poradzić? Salon Kosmetyczny Dermolove Clinic Katowice

Trądzik od Maseczki MASKNE

Trądzik na twarzy od maseczki to problem, który dotyka coraz więcej osób. Czy istnieje skuteczna metoda, aby pozbyć się trądziku od maseczki ochronnej? Przeczytaj, co o MASKNE pisze kosmetolog.
PRZECZYTAJ >