Skip to content

Mezoterapia Katowice

✓ igłowa – spłyca zmarszczki, usuwa przebarwienia

✓ mikroigłowa – ujędrnia skórę

✓ nanoigłowa – dla skóry naczyniowej

Czym jest mezoterapia?

Mezoterapia jest jednym z najbardziej popularnych zabiegów regeneracyjnych stosowanych w gabinecie kosmetologicznym. Pozwala przywrócić skórze zdrowy wygląd w szybki i bezpieczny sposób. Pod wspólną nazwą, kryją się trzy różne zabiegi, które znakomicie są w stanie zatroszczyć się o Twoją skórę. Mezoterapia igłowa, mikroigłowa i nanoigłowa. Zabiegi różnią się sposobem przeprowadzania, jednak ich wspólną cechą jest szybki i widoczny efekt. Skóra staje się gładka i promienna, zmniejsza się jej zwiotczenie, a zmarszczki zostają spłycone i zredukowane. Do mezoterapii igłowej twarzy stosujemy tylko preparaty z certyfikatem medycznym, świadczące o bezpieczeństwie. Zabieg wykonuje kosmetolog posiadający doświadczenie oraz certyfikaty zdobyte podczas szkoleń. Osoby, mające skórę bardzo delikatną, wrażliwą czy naczyniową nie muszą rezygnować z mezoterapii! Posiadamy innowacyjny sprzęt NanoFrax, który bezinwazyjnie wtłoczy w skórę substancje aktywne.

Mezoterapia igłowa i mikroigłowa na zmarszczki i przebarwienia. Salon kosmetyczny Katowice.
Mezoterapia igłowa Katowice salon kosmetyczny Dermolove Clinic. Produkty z certyfikatem medycznym

Mezoterapia igłowa twarzy i skóry głowy

Mezoterapia igłowa to zabieg z powodzeniem stosowany przez kobiety już od ponad 50 lat! Jest jednym z najpopularniejszych zabiegów współczesnej kosmetologii. Mezoterapia igłowa świetnie sprawdza się w terapiach rewitalizujących skórę twarzy i głowy. Twoja skóra straciła blask, jest szara, zmęczona, a pod oczami coraz częściej pojawiają się cienie i zmarszczki? Mezoterapia igłowa twarzy jest idealnym rozwiązaniem na rewitalizację skóry i z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Odpowiednio dobrany preparat zniweluje niedoskonałości skóry, odżywi, rozświetli, spłyci zmarszczki i zlikwiduje widoczne objawy zmęczenia skóry. Wszystkie stosowane przez nas preparaty do mezoterapii igłowej posiadają certyfikat medyczny. Stosujemy znieczulenie, dlatego zabieg przebiega komfortowo i bezboleśnie. Skóra po mezoterapii igłowej staje się bardziej sprężysta, jędrna i wygląda młodziej, a efekty są niemalże natychmiastowe.

Jak wygląda mezoterapia igłowa? Przebieg zabiegu

 1. Konsultacja – przed wykonaniem mezoterapii konieczna jest konsultacja oraz wywiad medyczny, aby wykluczyć przeciwwskazania. Kosmetolog oceni stan Twojej skóry i dobierze odpowiedni preparat do wykonania mezoterapii igłowej. Wszystkie preparaty stosowane w Dermolove Clinic mają certyfikat medyczny.
 2. Oczyszczenie cery i przygotowanie do zabiegu – przed rozpoczęciem zabiegu należy wykonać demakijaż twarzy. Przeprowadzamy dwuetapowe oczyszczanie skóry.
 3. Znieczulenie (opcjonalnie) – na ok. 30 minut przed planowanym zabiegiem nakładamy krem znieczulający. Decyzję o zastosowaniu kremu znieczulającego podejmuje Klient.
 4. Zabieg mezoterapii igłowej mezoterapia igłowa polega na wstrzykiwaniu preparatu do mezoterapii bezpośrednio pod skórę. Ampułka do mezoterapii igłowej to kwas hialuronowy w połączeniu z substancjami aktywnymi. Stosujemy tylko certyfikowane preparaty.
 5. Po zabiegu mezoterapii igłowej – nakładana jest maska wyciszająca skórę, a następnie krem z filtrem przeciwsłonecznym (min. SPF 30).
 6. Czas wykonania zabiegu: 60 – 90 minut.

Ile zabiegów należy wykonać, aby efekt był widoczny i zadowalający?

Efekty mezoterapii igłowej widoczne są już po pierwszym zabiegu. Aby uzyskać naprawdę spektakularny efekt odmłodzenia i regeneracji skóry zalecamy wykonanie pełnej kuracji, która składa się z 4-6 zabiegów mezoterapii igłowej powtarzanych co 14–28 dni. Częstotliwość zależy od potrzeb skóry oraz od zastosowanego koktajlu. Dla długotrwałego podtrzymania efektów zalecany jest zabieg przypominający wykonywany co 4-6 miesięcy.

Jak wygląda skóra bezpośrednio po zabiegu mezoterapii igłowej?

Bezpośrednio po zabiegu na skórze mogą pojawić się niewielkie siniaczki. Dodatkowo, skóra może być lekko zarumieniona lub obrzęknięta, jednakże objawy te są krótkotrwałe i ustępują po maksymalnie kilku dobach. Skóra po zabiegu nie wymaga rekonwalescencji, a następnego dnia można wrócić do codzinnych obowiązków. Z makijażem najlepiej poczekać dobę, aby skóra mogła się naturalnie zregenerować.

Czy do mezoterapii igłowej stosowane jest znieczulenie?

Tak, do mezoterapii igłowej zdecydowanie rekomendujemy zastosowanie znieczulenia. Decyzja należy jednak do klienta.

Mezoterapia mikroigłowa

Mezoterapia mikroigłowa jest metodą niechirurgicznej rewitalizacji skóry za pomocą sterylnych, jednorazowych kardridży powodując powstanie kilkutysięcy mikrokanalików. Podczas zabiegu mikronakłucia uszkadzają barierę skórną tak, aby składniki aktywne swobodnie penetrowały w głąb skóry powodując jej mocną rewitalizację. Zabieg mezoterapii mikroigłowej odbywa się w sposób ściśle kontrolowany – częstotliwość, jak i głębokość nakłuwania mikroigłami są regulowane zależnie od odczuć klienta. Zabieg polecany jest dla osób, których skóra wymaga silnego nawilżenia, rewitalizacji i odnowy. Mezoterapia mikroigłowa idealnie nadaje się dla cery z przebarwieniami posłonecznymi i potrądzikowymi, płytkimi bliznami lub zmarszczkami. Celem zabiegu jest doprowadzenie do krwawienia i uwolnienia czynników wzrostu z krwi, a tym samym wywołanie zamierzonego stanu zapalnego, któremu towarzyszy rumień i przekrwienia. W zależności od potrzeb i wskazań zalecana jest seria od 4 do 6 zabiegów wykonywanych co 21 – 28 dni. Po kilku dniach po zabiegu pojawia się silne złuszczenie, a następnie gładka, promienna i świeża skóra.

Mezoterapia mikroigłowa NanoFrax Dermolove Clinic Katowice
Mezoterapia Nanoigłowa Katowice Dermolove Clinic

Mezoterapia nanoigłowa

Polega na wtłoczeniu koktajlu witaminowego za pomocą specjalnych sterylnych cienkich nanoigieł. Mezoterapia nanoigłowa jest przeznaczona szczególnie dla skóry cienkiej, silnie unaczynionej i trudno gojącej się. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, bezkrwawy i nie powoduje stanu zapalnego. Mezoterapia nanoigłowa może być wykonywana przez cały rok (pod warunkiem stosowania min. SPF 30). Jest bezpieczna dla osób z cukrzycą, ponieważ w trakcie zabiegu nie dochodzi do przerwania ciągłości naskórka. Efekty mezoterapii nanoigłowej widoczne są natychmiast po wykonaniu pierwszego zabiegu, natomiast dla najlepszych rezultatów zalecana jest seria od 4 do 6 zabiegów w odstępach co 14 – 21 dni.

Przebieg zabiegu mezoterapii mikroigłowej i nanoigłowej

 1. Konsultacja – przed przeprowadzeniem zabiegu konieczna jest konsultacja oraz wywiad medyczny, aby wykluczyć przeciwwskazania. Kosmetolog oceni stan Twojej skóry i dobierze odpowiedni preparat do zabiegu.
 2. Oczyszczenie cery i przygotowanie do zabiegu – przed rozpoczęciem zabiegu należy wykonać demakijaż twarzy. Przeprowadzamy dwuetapowe oczyszczanie skóry.
 3. Znieczulenie (opcjonalnie) – jeśli masz ma niski próg bólu, możemy zastosować znieczulenie na ok. 30 minut przed planowanym zabiegiem.
 4. Zabieg mezoterapii – kosmetolog wykonuje zabieg według ściśle określonej procedury.
 5. Po zabiegu mezoterapii – skóra będzie tkliwa oraz zaczerwieniona.  Do 48 godzin po zabiegu nie należy stosować drażniących preparatów i makijażu. Dodatkowo, po zabiegu należy delikatnie traktować skórę – nie trzemy jej szorstkim ręcznikiem oraz codziennie przez 4 dni zmieniamy poszewkę poduszki. Po 2 dniach od zabiegu może wystąpić łuszczenie się skóry i jest to normalny proces keratynizacji po zabiegu mezoterapii.
 6. Czas wykonania zabiegu: 60 – 90 minut (jeśli zdecydujemy się na znieczulenie należy doliczyć ok. 20 – 30 minut).

Zalecenia przedzabiegowe (dla mezoterapii igłowej, nano i mikroigłowej)

 • Na dzień przed wykonaniem zabiegu nie pij alkoholu
 • W dniu zabiegu nie pij kawy
 • Nie opalaj się na 2–3 dni przed zabiegiem
 • Nie depiluj miejsca zabiegowego na 2–3 dni przed zabiegiem
 • Nie złuszczaj naskórka na 7 dni przed zabiegiem
 • W przypadku wykonywania mezoterapii igłowej skóry głowy nie farbuj włosów na 7–10 dni przed zabiegiem. W dniu zabiegu włosy muszą być świeżo umyte (nie nakładaj żadnych produktów do stylizacji włosów – pianek, lakierów, żeli itp.). Włosy należy umyć i wysuszyć

Zalecenia pozabiegowe (dla mezoterapii igłowej, nano i mikroigłowej)

 • Przez 7 dni nie korzystaj z basenu, sauny, siłowni
 • Przez 24 godziny po zabiegu nie nakładaj makijażu
 • Po każdym zabiegu obowiązkowo nakładaj krem z filtrem minimum SPF 30
 • Przez ok 3 dni nakładaj krem regenerujący
 • Przez 6 tygodni unikaj słońca i solarium
 • Przez 7–14 dni po zabiegu nie nakładaj preparatów złuszczających
 • Przez 24 godziny po zabiegu nie pij alkoholu
 • Pij dużą ilość wody, minimum 1,5–2 l dziennie
 • Powstrzymuj się przed depilacją woskiem lub kremem przez 7 dni (w miejscu wykonania zabiegu)
 • Przez 7–10 dni po zabiegu mezoterapii nie farbuj włosów oraz nie stosuj preparatów drażniących skórę
 • Po mezoterapii igłowej głowy przez 2 dni nie myj włosów (również nie nakładaj żadnych preparatów takich jak suchy szampon, pianki, lakiery, żele itp.)

Pytania i odpowiedzi

Czy mezoterapia nanoigłowa jest bolesna?

Nie. W mezoterapii nanoigłowej sostujemy nanoigły, które nie przerywają ciągłości naskórka, nie jest to więc zabieg bolesny.

Czy mezoterapia mikroigłowa jest bolesna?

Mezoterapia mikroigłowa nie należy do zabiegów relaksacyjnych, ponieważ zostaje przerwana ciągłość naskórka. Kwestia dyskomfortu jest bardzo indywidualna, każdy z nas ma inny próg bólu.Na szczęście mamy na to rozwiązanie, czyli znieczulenie miejscowe! 😉

Jak długo trwa regeneracja po zabiegu mezoterapii nanoigłowej?

Po mezoterapii nanoigłowej skóra nie wymaga rekonwalescencji. Następnego dnia po zabiegu można wykonać makijaż.

Jak długo trwa regeneracja po zabiegu mezoterapii mikroigłowej?

Po mezoterapii mikroigłowej rekonwalescencja jest krótka. Po 3 – 4 dniach może pojawić się złuszczenie naskórka spowodowane przerwaniem błony naskórka.