Skip to content

Peelingi Medyczne - Kwasy

✓ na trądzik i przebarwienia

✓ złuszczenie i rewitalizacja skóry

✓ szybkie i widoczne efekty

Peelingi, czyli kwasy na twarz

Peeling medyczny polega na nałożeniu na skórę twarzy odpowiedniej mieszaniny kwasów o określonym stężeniu. Najczęściej stosowany jest kwas glikolowy, kwasy owocowe i kwas trójchlorooctowy. Substancje przenikają w głąb skóry mając wpływ na przebudowę kolagenu i elastyny. Seria peelingów wpływa na odnowę naskórka oraz skóry, przywracając równomierny koloryt oraz likwidując oznaki starzenia się (przebarwienia, drobne zmarszczki oraz inne niedoskonałości). Regularne złuszczanie naskórka jest kluczem do pięknej, młodej oraz zdrowej cery.
Peelingi medyczne (kwasy na twarz) dzielą się w zależności od głębokości działania:

 • Powierzchniowe – w obrębie naskórka
 • Średniogłębokie – obejmuje cały naskórek i górną warstwę skóry
 • Głębokie – sięgające do głębszych warstw skóry
Peelingi Medyczne Kwasy na Twarz Katowice Dermolove Clinic

Cranberry Detox Dermaquest ❗nowość❗

Cranberry Detox jest zabiegiem o terapeutycznym działaniu detoksykująco-antyoksydacyjnym. Właściwości enzymatyczne i przeciwzapalne pozwalają oczyścić skórę z zalegających toksyn oraz silnie ją dotlenić. Rekomendowany jest jako program przygotowujący do terapii i serii zabiegowych, jak również jako zabieg terapeutyczny dla skóry problematycznej, naczyniowej z poszarzałym kolorytem. Peeling zawiera sok z żurawiny, który jest bardzo bogaty w witaminę C jak i w pierwiastki, które są odpowiedzialne za prawidłową pracę i funkcjonowanie komórki: sód, potas, fosfor, wapń, magnez, jod i żelazo. Sok z żurawiny zawiera kwas cytrynowy, jabłkowy, salicylowy i ferulowy, przez co pozytywnie wpływa na wygładzenie skóry i wykazuje działanie przeciwstarzeniowe. Imbir, miód i cynamon przyspieszają metabolizm komórkowy i dotleniają komórki skóry. Zabieg przygotowuje skórę do lepszej absorpcji składników aktywnych. W zabiegu Cranberry Detox zastosowane są enzymy proteolityczne, które pozbywają się martwych komórek naskórka oraz dogłębnie oczyszczają i dotleniają. Dzięki silnym właściwościom pobudzającym i poprawiającym mikrokrążenie skóra po zabiegu może być lekko zaczerwieniona, co jest pożądanym efektem terapeutycznym.

Azelaic Peel Dermaquest

Delikatny peeling na bazie kwasu azelainowego i kwasu kojowego. Idealny dla skóry bardzo wrażliwej oraz z problemem przebarwień, w przebiegu trądziku zaskórnikowo-grudkowego oraz w początkowym stadium trądziku różowatego.

 • Kwas kojowy działa depigmentacyjnie, rozjaśnia powstałe już przebarwienia i zapobiega tworzeniu się nowych. Posiada działanie przeciwzapalne i reguluje pracę gruczołów łojowych.
 • Kwas azelainowy, również posiada właściwości depigmentacyjne, wyrównuje koloryt skóry i rozjaśnia przebarwienia. Wykazuje działanie keratolityczne, czyli reguluję złuszczanie się naskórka oraz zmniejsza wydzielanie sebum.

Zabieg Azelaic Peel stanowi idealne wsparcie terapeutyczne dla antybiotykowych terapii przeciwtrądzikowych. Dodatkowo zawiera witaminę C oraz kwas alfa liponowy, które działają przeciwzapalnie, łagodzą rumień oraz zmniejszają zaczerwienienie skóry.

Terapeutyczna Dynia Dermaquest

Peeling przeznaczony dla skóry mieszanej, tłustej z krostkami, grudkami czy stanami zapalnymi. Zabieg oparty jest na miąższu z dyni, który działa seboregulująco, zmniejszając łojotok i zmiany zapalne. Witamina A zawarta w miąższu z dyni działa antyoksydacyjnie i zmniejsza stany zapalne na skórze przez co efekt czystej skóry osiągany jest w bardzo krótkim czasie. Cały zabieg wzbogacony jest o nisko stężone kwasy keratolityczne, takie jak: kwas migdałowy, salicylowy, nordihydrogwajaretowy, które wykazują działanie antybakteryjne i sebostatyczne. W zależności od wskazań jest możliwość połączenia zabiegu z oczyszczaniem manualnym/peelingiem kawitacyjnym lub mikrodermabrazją.

MangoPeel Dermaquest

Peeling enzymatyczno – chemiczny, dla skóry z rozszerzonymi naczynkami i skłonnej do przebarwień. Głównym składnikiem peelingu jest miąższ z mango, który bogaty jest w witaminę C, enzymy proteolityczne oraz magniferynę. Efekt przeciwstarzeniowy, który możemy zauważyć po serii zabiegowej zawdzięczamy peptydom biomimetycznym. Dodatkowo, aby wzmocnić sensorykę dodany jest olejek z pomarańczy, który głęboko relaksuje i niweluje oznaki starzenia się skóry.

Przebieg zabiegu z użyciem kwasów medycznych

 1. Konsultacja z kosmetologiem – przed zabiegiem eksfoliacji kwasami przeprowadzamy konsultację kosmetologiczną, aby wykluczyć wszelkie przeciwwskazania do zabiegu. Podczas konsultacji opowiedz o swoich oczekiwaniach po wykonanej serii zabiegowej. Kosmetolog ocenia stan Twojej skóry oraz możliwości, które są dostępne w Dermolove Clinic.
 2. Oczyszczenie cery i przygotowanie do zabiegu – przed rozpoczęciem zabiegu należy wykonać demakijaż twarzy. Przeprowadzamy dwuetapowe oczyszczanie skóry.
 3. Zabieg eksfoliacji – po dwuetapowym oczyszczaniu skóry twarzy można bezpiecznie przeprowadzić zabieg. W trakcie zabiegu nie powinien być odczuwany dyskomfort. Skóra może być tkliwa oraz zaróżowiona.
 4. Zalecenia pozabiegowe – po zabiegu należy delikatnie oczyszczać skórę z zanieczyszczeń żelem do twarzy oraz stosować odpowiedni krem zalecony przez kosmetologa. Nie jest wymagana rekonwalescencja, od razu można wrócić do swoich codziennych obowiązków. Makijaż można wykonać następnego dnia po zabiegu.

Zalecenia przedzabiegowe

 • Na dzień przed wykonaniem zabiegu nie pij alkoholu
 • W dniu zabiegu nie pij kawy
 • Nie opalaj się na 2–3 dni przed zabiegiem
 • Nie depiluj miejsca zabiegowego na 2–3 dni przed zabiegiem
 • Nie złuszczaj naskórka na 7 dni przed zabiegiem

Zalecenia pozabiegowe

 • Przez 7 dni nie korzystaj z basenu, sauny, siłowni
 • Przez 24 godziny po zabiegu nie nakładaj makijażu
 • Po każdym zabiegu obowiązkowo nakładaj krem z filtrem minimum SPF 30
 • Przez ok 3 dni nakładaj krem regenerujący
 • Przez 6 tygodni unikaj słońca i solarium
 • Przez 7–14 dni po zabiegu nie nakładaj preparatów złuszczających
 • Przez 24 godziny po zabiegu nie pij alkoholu
 • Pij dużą ilość wody, minimum 1,5–2 l dziennie
 • Powstrzymuj się przed depilacją woskiem lub kremem przez 7 dni (w miejscu wykonania zabiegu)

Pytania i odpowiedzi

Jak przygotować się do zabiegu kwasami?

Tydzień przed planowanym zabiegiem nie wykonujemy złuszczania naskórka, oraz nie stosujemy preparatów na bazie retinolu. 24 godziny przed zabiegiem nie zażywamy leków przeciwbólowych.

Jak długo trwa regeneracja po zabiegach eksfoliacji kwasami (peelingi medyczne)?

Regeneracja skóry po peelingach medycznych trwa ok. 2 – 3 dni.

Czy peeling z zastosowaniem kwasów jest bolesny?

Nie, wręcz przeciwnie! Podczas zabiegu dyskomfort jest prawie nieodczuwalny, a sam zabieg to chwila dla Ciebie, żeby odprężyć się i zrelaksować.